Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal Nauczyciela i Ucznia > co robic na lekcjach po egzaminie gimnazjalnym

Co robić na lekcjach po egzaminie gimnazjalnym?

  • Nauczycieli, którzy nie korzystali dotychczas z multimediów Whiteboard, a dysponują rzutnikiem, zachęcamy do wykorzystania wybranych animacji, filmów i zadań. Dzięki nim lekcje będą bardzo atrakcyjne i efektywne.
  • Można także omówić z uczniami wybrane zadania z Materiałów do powtarzania i utrwalania wiedzy (zadania z rozwiązaniami B. Sagnowskiej i J. Salach), zamieszczonych w portalu nauczyciela.
  • Chcielibyśmy także polecić wyjątkowy na naszym rynku Zbiór zadań wielopoziomowych W. Kwiatka i I. Wrońskiego. Do treści każdego zadania autorzy opracowali od 4 do 9 pytań lub poleceń o rosnącym stopniu trudności. Taka struktura wymusza indywidualizację przy sprawdzaniu osiągnięć gimnazjalistów, a także daje uczniom szansę na ocenę swojej wiedzy i umiejętności: mogą porównać swoje rezultaty z wynikami kolegów, którzy rozwiązywali to samo zadanie. W zbiorze znajdują się zarówno zadania oparte na obliczeniach lub doświadczeniach, jak i polecenia wymagające jedynie analizy problemu z punktu widzenia fizyki. Częste odwołania do wykresów umożliwiają ćwiczenie ich sporządzania i analizowania.
  • Warto także sięgnąć do apletów W. Fendta, które można znakomicie wykorzystać w projektach uczniowskich.
Zadania do pobrania:
punktor ENERGIA MECHANICZNA Praca i moc – Zadanie wielopoziomowe [PDF 37,97 KB]
punktor Odpowiedzi [PDF 44,28 KB]