Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal Nauczyciela i Ucznia > portal nauczyciela > programy nauczania oraz plany wynik... > program nauczania do podrecznika sw...

Program nauczania do podręcznika „Świat fizyki”

Barbara Sagnowska

Program nauczania do podręcznika „Świat fizyki”Bardzo starannie opracowany program kształcenia w zakresie fizyki, służący do realizacji treści podręcznika „Świat fizyki”, zawiera: założenia, cele kształcenia, szczegółowy rozkład materiału, plan wynikowy stanowiący bardzo szczegółowy spis wymagań na poszczególne stopnie, procedury osiągania celów oraz propozycje metod oceny osiągnięć uczniów.

 

 

Pliki do pobrania:

Przedstawione wersje programu nauczania różnią się ogólnym rozkładem materiału. W każdej wersji znajduje się on na stronie 12 i stanowi podstawę decyzji o wyborze programu. Z różnic w ogólnym rozkładzie wynikają różnice w rozkładach szczegółowych i planach wynikowych.

 1. Program nauczania do podręcznika „Świat fizyki” w czterech wariantach do wyboru przez nauczyciela. Program jest ogólnie dostępny i nie podlega edycji.

  Program nauczania wersja I PDF
  Program nauczania wersja II PDF
  Program nauczania wersja III PDF (5 godzin w cyklu, rozkład 2-1-2)
  Program nauczania wersja IV PDF (rozkład 2-1-1)
  Program nauczania wersja V PDF (rozkład 1-1-2)

 2. Opinia na temat powyższego programu przygotowana przez rzeczoznawcę MEN – Waldemara Reńdę.

  Program nauczania - opinia PDF

 3. Program nauczania do podręcznika „Świat fizyki” w czterech wariantach do wyboru przez nauczyciela w formie pliku edytora Word. Program można dowolnie edytować. ZamKor zrzeka się praw autorskich, nauczyciel wpisuje swoje nazwisko jako autor programu. Tak skonstruowany program musi uzyskać pozytywną opinię nauczyciela dyplomowanego lub mianowanego. Materiał jest dostępny (widoczny) tylko dla nauczycieli, którzy przesłali oświadczenie, że uczą lub będą uczyć z naszych podręczników, i zalogują się do Portalu Nauczyciela.
   
 4. Uwagi dotyczące opracowywania i dopuszczania programów nauczania do użytku szkolnego.

  Program nauczania - uwagi PDF


 5. Proponowane zestawy doświadczalne do pracy z podręcznikiem „Świat fizyki”
  W podręczniku „Świat fizyki” proponujemy wykonanie wielu ciekawych doświadczeń. Większość z nich wymaga użycia jedynie przedmiotów codziennego użytku. Do niektórych potrzebne są przyrządy, które można zakupić w ZamKorze. Wszystkie doświadczenia zostały sfilmowane i będą przekazywane nauczycielom na płytach DVD łącznie z poradnikiem.

  Lista zestawów doświadczalnych do cz. 1 „Świata fizyki”
  Lista zestawów doświadczalnych do cz. 2 „Świata fizyki”
  Lista zestawów doświadczalnych do cz. 3 „Świata fizyki”