Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal Nauczyciela i Ucznia
03.02.2015

Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Zbliża się egzamin gimnazjalny, uczniowie klas trzecich będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas Próbnego egzaminu gimnazjalnego z WSiP. Już w styczniu 2015 r. otrzymają Państwo szczegółowe informacje o procesie rejestracji i zasadach przeprowadzenia egzaminu. Przypominamy, że oprócz rozdziału 12. w podręczniku Świat fizyki, stanowiącego podsumowanie istotnych elementów wiedzy koniecznych do egzaminu, można do przygotowania uczniów wykorzystać tradycyjne zbiory zadań oraz następujące materiały:

  • zbiór zadań zamkniętych różnych typów, np. Adam Blokesz, Barbara Sagnowska, Fizyka. Szybkie i niezawodne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego;
  • arkusze do badania wyników nauczania z projektu Z ZamKorem do egzaminu;
  • generator, dzięki któremu w prosty sposób można wygenerować sprawdzian z dowolnego działu programowego, dostosowany do wymagań szczegółowych podstawy programowej, złożony z różnych typów zadań. Do wygenerowanego sprawdzianu w wersji A (gotowego do wydruku) zostanie automatycznie zaproponowana wersja B oraz są dołączane rozwiązania dla obu wersji wraz z punktacją.

Warto także przypomnieć uczniom obowiązkowe doświadczenia. W tym celu można skorzystać z filmów i kart pracy zamieszczonych w portalu uczniów.

 
02.02.2015

Międzynarodowy Rok Światła

Komisja Nauczania Fizyki Zarządu Głównego PTF, z okazji Międzynarodowego Roku Światła, ogłasza konkurs dla nauczycieli: Jak uczyć o świetle? Można wygrać udział w Europejskim Festiwalu Science on Stage 2015 w Londynie.
Nauczycieli realizujących zakres rozszerzony w szkołach ponadgimnazjalnych informujemy, że istnieje możliwość wirtualnego zwiedzania Muzeum Lamp Rentgenowskich. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google: Muzeum Politechniki Opolskiej i lamp rentgenowskich – w prawym górnym rogu strony jest ikona wejścia do muzeum (zobacz wnętrze).

Międzynarodowy Rok Światła
 
30.01.2015

Sprostowanie zadań

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy informują nas o drobnych błędach i niedociągnięciach w zbiorze zadań Z fizyką w przyszłość i przesyłają propozycje zmian. Prosimy o wniesienie poprawek i uzupełnień w swoich egzemplarzach i poinformowanie uczniów.

Sprostowanie zadań
 
29.01.2015

Spotkanie z nauczycielami

Na stronie internetowej ZamKoru zamieściliśmy szczegółowe uwagi do przykładowych zadań maturalnych, które CKE opublikowała na swojej stronie internetowej i które w dużej mierze zostały omówione w części merytorycznej e-konferencji dla nauczycieli. Retransmisję tego spotkania można obejrzeć na stronie internetowej WSiP.

Spotkanie z nauczycielami
 
28.01.2015

Zadania maturalne

W portalu nauczyciela (szkoła ponadgimnazjalna, zakładka Nowe typy zadań na egzaminie maturalnym od roku 2015) zamieściliśmy kolejne 8 zadań. Dotyczą one treści rozdziału 11. Od nauczycieli napływają informacje, że zadania zamknięte sprawiają uczniom trudności. Powinni Państwo ćwiczyć rozwiązywanie takich zadań z uczniami, ale proszę zbytnio się nie martwić. Z naszego doświadczenia wynika, że nowości na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym CKE wprowadza stopniowo. Nie należy się więc spodziewać, że na maturze 2015 zadania zamknięte różnych typów (wyboru, prawda/fałsz, na dopasowanie) będą stanowić większość. Zapewne pozostanie więcej zwykłych zadań otwartych.

 
Strony:    poprzednie 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Fizyka w ZamKorze