Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal Nauczyciela i Ucznia
27.01.2015

Zaproszenie na e-warsztaty z fizyki w gimnazjum

Zapraszamy na e-warsztaty z fizyki w gimnazjum, które poprowadzi Adam Blokesz – nauczyciel fizyki w gimnazjum, doktorant Instytutu Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autor wielu publikacji.

Zaproszenie na e-warsztaty z fizyki w gimnazjum
 
27.01.2015

Próbna nowa matura z WSiP

W 2015 roku zorganizujemy Próbną nową maturę z fizyki z WSiP. Cały proces odbędzie się online przez stronę internetową ZamKoru. O rejestracji oraz zasadach przeprowadzenia egzaminu będziemy informować Państwa na bieżąco. Zachęcamy do sprawdzenia wiedzy i umiejętności swoich uczniów przed nowym egzaminem maturalnym.

 
26.01.2015

WSiP i ZamKor

Przypominamy, że zmienił się dystrybutor podręczników i materiałów ZamKoru – od ubiegłego roku dystrybucją zajmują się Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Zachęcamy do kontaktu z infolinią WSiP 801 220 555 we wszystkich sprawach związanych z ofertą ZamKoru. Można także pisać na adres poczty elektronicznej Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Czynna jest również strona internetowa fizyka.zamkor.pl, podręczniki i wszelkie materiały są dostępne na rynku. Zespół ZamKoru będzie nadal śledzić dla Państwa ważne zmiany wprowadzane przez MEN i CKE i przygotowywać odpowiednią pomoc.

 
15.12.2014

Etap szkolny konkursu fizycznego

Jesienią, jak co roku, w całej Polsce uczniowie gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w etapie szkolnym konkursu fizycznego.
W Małopolsce zadania przygotowane do tego etapu zaskoczyły nauczycieli i uczniów. Twórcy zadań najwyraźniej kierowali się jednym z ostatnich rozporządzeń MEN, w którym można przeczytać, że
...w arkuszach egzaminacyjnych ... ma być więcej zadań sprawdzających umiejętności złożone, np. analizowanie, stawianie hipotez, ich weryfikację, wyciąganie wniosków, krytyczną analizę tekstu...
i wyszli z założenia, że skoro takie zasady mają obowiązywać na egzaminie to czemu nie miałyby obowiązywać na konkursie. Przytaczamy treść zadań i schemat oceniania.

 
10.11.2014

Uwagi do przykładowego zestawu zadań do matury 2015 przygotowanego przez CKE

W swoim wystąpieniu podczas konferencji dla nauczycieli z 13 października (o której informacja niżej), B. Sagnowska odniosła się do przykładowego zestawu zadań do nowej matury opublikowanego przez CKE. Zachęcamy do przeczytania szczegółowych uwag do całego arkusza.

Uwagi do przykładowego zestawu zadań do matury 2015 przygotowanego przez CKE
 
Strony:    poprzednie 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Fizyka w ZamKorze