Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal Nauczyciela i Ucznia
12.10.2015

Maria Fiałkowska o kłopotach z drugą zasadą dynamiki na maturze 2015

Mogłoby się wydawać, że uczniowie przystępujący do egzaminu maturalnego z fizyki potrafią bez trudu opisać ruch ciała, znając działające na nie siły. A jednak zaledwie 19% maturzystów rozwiązało zadanie nr 2 z arkusza maturalnego...

Maria Fiałkowska o kłopotach z drugą zasadą dynamiki na maturze 2015
 
06.10.2015

Start Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego z WSiP dla klas 3

Można już zgłaszać klasy do udziału w próbnym egzaminie dla klas 3. Przygotowaliśmy arkusze do części humanistycznejmatematyczno-przyrodniczej egzaminu oraz arkusze do języka niemieckiego. Próbny egzamin pozwala rzetelnie sprawdzić wiedzę uczniów i umożliwia porównanie ich wyników z osiągnięciami gimnazjalistów z całej Polski.

Do 21 października 2015 na stronie egzamin gimnazjalny prowadzimy rejestrację szkół i klas, a ok. 26 października uczestnikom próbnego egzaminu przekażemy zakodowane arkusze egzaminacyjne z kluczem odpowiedzi i formularzem do wprowadzania wyników.
Gimnazjalistów, którzy osiągną najlepsze wyniki, nagrodzimy nowościami WSiP! Zachęcamy dyrektorów szkół lub osoby wskazane przez dyrektorów do rejestracji. Sprawdź szczegółowy harmonogram próbnego egzaminu.

 
14.09.2015

Rozpoczęliśmy rejestrację do programu Próbna Nowa Matura z WSiP 2015–2016

W tym roku szkolnym przygotowujemy trzy edycje: dwie dla klas maturalnych i jedną – pod koniec drugiego półrocza – dla maturzystów 2017.

W serwisie maturalnym WSiP można już rejestrować klasy do udziału w próbnym egzaminie. Wystarczy jedno zgłoszenie. Zarejestrowanych uczestników powiadomimy odpowiednio wcześniej o kolejnych edycjach.

Rozpoczęliśmy rejestrację do programu Próbna Nowa Matura z WSiP 2015–2016
 
07.07.2015

Dostęp do serwisów dla nauczycieli

Od roku szkolnego 2015/2016 materiały dydaktyczne dla nauczycieli fizyki i chemii można znaleźć w Klubie Nauczyciela na www.uczę.pl oraz w serwisach WSiPnet.pl lub klasówki.pl.
Zasoby na stronie www.zamkor.pl będą nadal dostępne, jednak aktualizacja materiałów do klas 1 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zostanie przeprowadzona wyłącznie na stronach WSiP.
Nauczyciele pracujący z cyklami ZamKoru w klasach 1 mogą w ramach konta WSiP uzyskać dostęp do Portalu Nauczyciela, w tym do Whiteboardu oraz e-podręczników z cyklu Świat przyrody. Na podane adresy e-mailowe otrzymają oni dane uprawniające do korzystania z portalu. Nauczycielom kontynuującym pracę z ZamKorem dostęp ten zostanie przedłużony automatycznie (do 31 sierpnia 2016 r.).

Dostęp do serwisów dla nauczycieli
 
15.06.2015

Zadania maturalne nowego typu do podręcznika „Z fizyką w przyszłość”

Autorki podręcznika Z fizyką w przyszłość zakończyły pracę nad zestawem zadań maturalnych. Zadania zostały przygotowane zgodnie z nową formułą, która obowiązuje od 2015 r., dotyczą tematów z obu części podręcznika. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Zadania maturalne nowego typu do podręcznika „Z fizyką w przyszłość”
 
Strony:    poprzednie 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Fizyka w ZamKorze