Menu Content/Inhalt
Jesteś w: Portal Nauczyciela i Ucznia
23.06.2014

Nowe zadania do matury 2015

W Portalu Nauczyciela (szkoła ponadgimnazjalna) w zakładce Nowe typy zadań na egzaminie maturalnym od roku 2015 zamieściliśmy kolejną porcję zadań. Są to zadania nowych typów z działów: „Termodynamika” oraz „Pole elektrostatyczne”. (Materiał jest dostępny wyłącznie po zalogowaniu się do Portalu Nauczyciela).
Do tej pory wszystkie zadania znajdowały się w jednym pliku, który bardzo się rozrósł. Postanowiliśmy więc podzielić zadania z poszczególnych rozdziałów na oddzielne pliki, do których będziemy stopniowo dodawać nowe zadania. Następne zadania zamieścimy pod koniec wakacji.

 
20.06.2014

Nowa ustawa oświatowa – zmiany w ZamKorze

Sejm przegłosował nową ustawę oświatową; po zatwierdzeniu przez Senat ustawa czeka już tylko na podpis Prezydenta, co oznacza, że wejdzie w życie na początku lipca. Jak wcześniej sygnalizował MEN, gimnazjaliści otrzymają darmowe podręczniki do pierwszej klasy w 2015 roku. Będą je kupować organy prowadzące szkoły, a na komplet podręczników dla jednego ucznia otrzymają 250 zł oraz 25 zł na ćwiczenia.
Ustawa ta stawia małe, jedno-, dwuprzedmiotowe wydawnictwa w bardzo trudnej sytuacji. Organom prowadzącym będzie wygodniej i taniej kupować podręczniki do większej liczby przedmiotów w tym samym wydawnictwie.
Z tego powodu ZamKor postanowił nawiązać ścisłą współpracę z wydawnictwem WSiP, której widocznym znakiem będzie fakt umieszczenia naszych książek, w tym podręczników gimnazjalnych i licealnych, w ofercie dystrybucyjnej WSiP – spodziewamy się, że nastąpi to jeszcze w czerwcu.
Współpraca z największym polskim wydawcą podręczników szkolnych, dysponującym nieporównywalnymi z naszymi możliwościami finansowania nowych pomysłów oraz docierania z ofertą do nauczycieli i organów prowadzących, będzie stanowić istotną pomoc dla osób uczących tak trudnego przedmiotu, jakim jest fizyka.
Książki, które pozostają w sprzedaży prowadzonej przez ZamKor, będą dostępne w naszym nowym sklepie internetowym www.eduvis.pl, w którym kupią Państwo także nasze zestawy doświadczalne oraz inne elementy wyposażenia pracowni. Oferta książkowa pojawi się tam 23 czerwca 2014 roku.
Nowe, zmienione oświadczenia uprawniające do korzystania z materiałów dla nauczycieli będą dostępne jeszcze w czerwcu na naszej stronie internetowej. Tam też będziemy zamieszczać szczegółowe informacje dotyczące zmian. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mailowy: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

 
18.06.2014

Do przemyślenia podczas wakacji

Pytają nas Państwo, co zrobić, aby wyplenić Arystotelesowskie myślenie uczniów o zależności czasu spadania ciała od jego ciężaru. Na pytanie Które ciało spadnie z tej samej wysokości w krótszym czasie: cięższe czy lżejsze? gimnazjaliści i dorośli Polacy odpowiadają: Cięższe. Takiej odpowiedzi udziela też wielu licealistów, chociaż problem swobodnego spadania ciał jest omawiany w gimnazjum i w licealnym, podstawowym kursie fizyki. Co jest przyczyną udzielania błędnej odpowiedzi przez większość pytanych? Zapewne fakt, że codzienne obserwacje dostarczają nam informacji o spadaniu różnych ciał w powietrzu, w którym na te ciała działają (nie zawsze pomijalnie małe) siły oporu powietrza.
Zamiast się oburzyć i powiedzieć, że spadną równocześnie, wykorzystajmy tę sytuację do przećwiczenia prowadzenia rozumowań.

Do przemyślenia podczas wakacji
 
10.06.2014

Informacja dla nauczycieli fizyki - żeglarzy

Fundacja STS Fryderyk Chopin poszukuje nauczycieli fizyki zainteresowanych udziałem w dwumiesięcznych rejsach Niebieskiej Szkoły.
To propozycja dla nauczycieli, którzy nie boją się wyzwań i pracy w niestandardowych warunkach.

Niebieska Szkoła to połączenie regularnej nauki z żeglugą morską i oceaniczną i wielką przygodą. Podczas licznych godzin na morzu młodzież odbywa codzienne zajęcia lekcyjne, poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, poznaje inne kultury i tradycje. Ale w trakcie rejsów młodzi żeglarze uczą się nie tylko życia na statku – rejs Niebieskiej Szkoły to niezwykła lekcja odpowiedzialności za siebie i innych, która uczy współpracy w grupie i pokonywania własnych słabości. Przede wszystkim jednak to niesamowita przygoda!

Obecnie poszukujemy nauczycieli fizyki na rejsy:
09.09 – 05.11.2014 Szczecin - Malaga
03.01.2015 – 26.02.2015 Malaga - Martynika
03.03.2015 – 30.04.2015 Martynika - Szczecin.

Oferujemy udział w rejsie (zakwaterowanie, wyżywienie, transport do portu zaokrętowania i z portu wyokrętowania) w zamian za pracę z młodzieżą w czasie trwania rejsu.

Więcej informacji o Fundacji STS Fryderyk Chopin oraz projekcie Niebieskiej Szkoły:
www.fryderykchopin.org.pl
www.niebieskaszkola.pl

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 
28.05.2014

Szanowni Państwo,

Co roku z dniem 1 czerwca publikowaliśmy nowy formularz oświadczenia o korzystaniu z naszych podręczników w kolejnym roku szkolnym. W tym roku, z racji trwających prac nad ustawą o darmowych podręcznikach, musimy wstrzymać się z publikacją formularza do czasu, kiedy poznamy ostateczne zapisy tej ustawy. Prosimy o cierpliwość.

ZamKor

 
Strony:    poprzednie 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | następne

 

Zobacz więcej

 
Aktualności
 
Fizyka w ZamKorze